6 tipov ako VŽDY vyzerať vkusne

Pôsobiť prostredníctvom svojho vzhľadu prirodzene, je výsledkom pôvabu, charizmy a správneho výberu oblečenia. V bežnom živote sú dni, kedy chceme jednoducho vyzerať pekne bez väčšej námahy. Osvojiť si rutinu, ktorá nám vytvorí prirodzený a zároveň vkusný vzhľad, ktorý môžeme pomyselne vybrať zo šatníku a obliecť si ho. Nechceme stráviť hodiny úpravou najmenších detailov. Ako to dosiahnuť?

Oblečenie o ľuďoch veľa prezrádza. Na celkový vzhľad pôsobí ako veľmi podstatná zložka. Existuje pomerne jednoduchý spôsob, ako si denne vytvoriť dobre padnúci outfit. Nemusíte investovať do drahého oblečenia a intuitívne sa vám podarí pospájať kúsky, vďaka ktorým budete vyžarovať sebavedomie a charizmu. Ponúkam vám zopár jednoduchých riešení, ktoré môžete využiť pri tvorení takmer akéhokoľvek outfitu.

Zdroj: Pexels

1. oblečenie, ktoré lichotí vašej postave

Pokiaľ vlastníte oblečenie, ktoré vám dokonalo sadne, dosiahli ste nevyhnutné. Ako na to? Vyberajte si a nakupujte len také oblečenie, ktoré sedí k typu vašej postavy. V tomto prípade je jednoduchšie si oblečenie vyskúšať v obchode a zistiť či sa v ňom cítite príjemne. Pokiaľ však nakupujete cez internet, vyberajte si len také strihy, ktoré sedia vašej siluete. V súčasnosti niektoré aplikácie delia oblečenie na základe typu postavy, čo môže byť veľkým pomocníkom pri hľadaní toho správneho kúsku. Ak v závere môžete dať vášmu oblečeniu prívlastok ako ušité pre vás, môžete si byť istý, že bude tým správnym doplnkom.

Čo robiť s oblečením, ktoré vám nesedí? V prípade, že sa nechcete svojho nepadnúceho oblečenia vzdať, krajčírska úprava je dobrým a veľakrát nevyhnutným riešením. Dôležité je prispôsobiť jednotlivé kúsky oblečenia k vašej postave. Možno postačia mierne úpravy, ktoré dodajú veciam jednoduchý šmrnc a vy si ich o to viac zamilujete.

2. zistite, aký je váš štýl

Je dôležité vedieť, aké oblečenie je pre vás vhodné. Tým, že si osvojíte svoj vlastný štýl, budete pôsobiť oveľa istejšie vo vašom oblečení, pretože z vás bude vyžarovať pôvab a pohodlie, ktoré týmto relatívne jednoduchým krokom nadobudnete. Kombinovanie viacerých štýlov sa zväčša nevypláca.

3. štipka krásy

Dovolím si tvrdiť, že takmer polovica úspechu tkvie vo vzhľade. Určite nezabudnite na ľahkú rutinu, ktorá rozjasní vašu pleť a dodá vašej tvári jas. Dodatkom, ktorý je prioritný pre vzhľad, je samotná úprava vlasov a nechtov. Čistota je v tomto smere prvoradá. Dávajte si pozor aj na líčenie. Vyzerať vkusne neznamená podobať sa bábikám, často je to práve o prirodzenom vzhľade, ktorý je správne vyvážený. Stáva sa, že práve prirodzenosť stráca na mienke ideálu, čo je veľmi mylne vnímané spoločnosťou. 

4. upravte sa

Pokiaľ ste si našli to správne oblečenie a vaša pleť je plná jasu, nezabudnite na ďalšie detaily, ktoré dotvárajú celok vášho vzhľadu.

Veľmi praktický spôsob, ako vylepšiť svoj outfit, je zapraviť si košeľu do nohavíc. Niekedy je vhodné zapraviť si ju úplne, prípadne len polovicu. Tento tip je bezpodmienečne vhodný pre akýkoľvek top. Dokáže hotové zázraky s outfitom. Jednoducho si zastrčte košeľu do nohavíc, prípadne sveter do sukne. Experimentovať možno s akýmkoľvek vrškom.

Menej častý trik, ktorý sa pri úprave oblečenie používa je v spojení s nohavicami. Vyhrňte si džínsy! Tento ľahký spôsob ako zlepšiť svoj outfit jednoznačne vynikne najmä v jarných a letných mesiacoch. Pokiaľ si vyhrniete rifle nad členky a doplníte ich sandálkami, určite dosiahnete želaný vzhľad. Môžete pridať pančušky, ktoré len podčiarknu váš outfit a pritiahnu pozornosť na vaše nohy. Oceníte to najmä vtedy, ak máte menej výrazný top. Samozrejme, môžete to skúsiť aj v zimných mesiacoch. Pokiaľ si chcete zalomiť džínsy, aby vám vynikli topánky. Tu však nezabudnite na teplejšie pančušky, ktoré vás dostatočne zahrejú.

5. Použite doplnky

K tomu, aby ste vždy pôsobili jedinečne a možno i jednoduchému outfitu dodali štipku inakosti, stačí použiť doplnky, ktoré prehovoria autenticky sami za seba. Zväčša sú nimi šperky alebo hodinky, ktorú sú osvedčením detailom, ktorý krásne vynikne na jednotlivých častiach tela. Avšak môže ísť tiež o veľmi dômyselný doplnok a tým je klobúk. Môžete zvoliť i inú pokrývku hlavy, ale samozrejme, klobúk v sebe nesie esenciu elegantnosti. Náramne pekne ukáže a zviditeľní oblečenie.

Rady na záver

Príjemný vzhľad dosiahnete kombinovaním správneho oblečenia a jemnou úpravou vizáže. V zásade ide o pár jednoduchých pravidiel, ktorým sa musíte pridržiavať, aby ste dosiahli želaný dojem. Vyhnite sa oblečeniu, ktoré vám nesedí na krivkách. Veci, ktoré sú vám vyslovene malé, prípadne sa zmenila vaša postava a deformujú vás, už viac nepatria do vášho šatníka. Dbajte o hygienu a nezabudnite na psychickú pohodu, ktorú je nemalou esenciou vášho vzhľadu.